Çocuklarla Londra Tatili

Çocuklarla birlikte tatil kaçamağı yapmak hem çok eğlenceli, hem de biraz zahmetli… Bir gördüğünü bir daha unutmayan çocuklar, farklı şeyler denemeye çoğu kez alıştığı restoranın dışında başka yere rezervasyon yaptırmayan yetişkinlerden daha bile istekli olabiliyor. Bizlerin birer aynası olarak yetişen çocuklarımızı tatillerde hem eğlenebilecekleri, hem de iç dünyalarına yatırım yapabilecekleri aktivitelerle beslemek şahane bir fikir. Ailece çıkılan Londra tatilinde çocuklarla yapılabilecek birkaç öneriyi aşağıda bulabilirsiniz: (Not: “Eyvah, onlar eğlenirken biz sıkılacağız galiba” diye düşünüp paniğe kapılmayın! Onlar güzel vakit geçirirken, sizin de minik kaçamaklar yapabileceğiniz öneriler bunlar J )

  1. National Gallery’de Sihirli Halı Masal Saati: Muhteşem sanat eserlerinin sergilendiği National Gallery’de her Pazar sabahı 2-6 yaş arası çocuklar için ilgi çekici bir masal saati var. Van Gogh’un Ayçiçeği tablosu veya Monet’nin akıl almaz yeşil köprüyü resmettiği eserlerden yola çıkarak anlatılan yaratıcı ve eğlenceli öyküler çocukların çok hoşuna gidiyor. İsteyen anne babalar da çocukları ile birlikte bu masal saatine eşlik edebiliyor. “Yok ben öykü dinlemek istemiyorum” derseniz Esspresso Bar’da kahvenizi yudumlayarak beklemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

  2. Sherlock Holmes Müzesi: Büyüteçler çantalardan çıksın, 221b Baker Caddesi’nde cinayeti çözme vakti! 7’den 70’e herkesin hayran olduğu meşhur Sherlock Holmes karakterinin yaşadığı evi canlandıran harika bir müze gezisine ne dersiniz? En ince detaylara kadar döşenmiş olan bu ev-müze çocukların çok ilgisini çekiyor. Noel harici her gün 09.30 ve 18.00 arası açık olan bu müze ailece yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerden birisi.

  3. Rossopomodoro’da hem yemek hem eğlence: Karnınız acıktıysa çocuklarınızın elinden çıkmış mis gibi bir pizza yemeye hazır olun! Londra’da 6 zincir restoranı olan Rossopomodoro, Notting Hill’deki restoranında çocuklarla birlikte pizza hamurunu hazırlayıp, malzemelerini koyup, odun fırınında pişiriyor. Siz de çocuklarınız eğlenirken tazecik burratanın tadını çıkarabilirsiniz.

  4. Hamleys’de alışveriş: Dünyanın en iyi oyuncak mağazalarından birisi olarak kabul edilen Hamleys, çocuklara unutulmaz bir deneyim sunuyor. 7 katlık kocaman mağazada aklınıza gelen her çeşit oyuncağı ve oyunu bulmanız mümkün. Şovların, yarışmaların ve doğum günü kutlamalarının da düzenlendiğini Hamleys’de sadece çocuklar değil, yetişkinler de kendinden geçiyor.

  5. Olmazsa olmaz- Warner Bros Studio Tour: Harry Potter’ın çekildiği sahnelere dahil olmak, tüm sahne arkası detayları görmek ister miydiniz? Filmin çekildiği yerleri tek tek gezebilme imkânını tanıyan bu turun sonunda çocuklarla birlikte filmdeki meşhur kaymak birasından (çocuklarınki alkolsüz J ) içerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Çocukların Londra hakkında hiç unutmayacakları bir deneyim olacağı kesin.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Grup Terapisi Başlıyor

“Hayatımda hemen hemen her şey yolunda gidiyor ama yine de mutsuzum.” “Hiçbir şeyden eskisi kadar keyif alamıyorum.” “Kendimi çoğu kez iş yerinde/okulda kapana kısılmış hissediyorum.” “Kendimi bir şey

Okullar açılıyor!

Yaz tatili bitti! Hem veliler, hem çocuklar bir yandan heyecanlı, bir yandan da kaygılı. Hele ki ilkokul 1’e başlayacak olan çocuklarda ayrı bir heyecan söz konusu. Tatil rehavetinden çıkıp derslere o

© 2020 İpek Kerestecioğlu