Çocuk Gelişim Setleri ve Oyuncakları

Çocuk gelişim setleri ve oyuncaklar

0-6 yaş aralığı çocuk gelişiminde çok kritik bir öneme sahiptir. Bebeğin ilk aylarında anne ilgisinin yerini hiçbir şey tutmazken, gelişimi destekleyecek oyuncaklardan faydalanmanın önemi de yadsınamaz. Ebeveyn ve çocuğun birlikte kaliteli zaman geçirmesine ve bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan setlerin ve oyuncakların bebekli her evde bulunması gerektiğini düşünüyorum.

  1. Adım Adım Bebek Eğitimi ve Gelişim Seti: 9-48 ay arası bebeklerin gelişimini destekleyen Adım Adım’ın setlerini çok beğeniyorum. Bebeklerin aylık gelişimine özel olarak hazırlanmış olan bu setler ebeveyn ile iletişimi kuvvetlendiren, öğrenme becerilerini geliştiren, yaratıcılığı artıran, kitap kurdu yetiştiren, ebeveynlere o ay neler yapabileceklerini gösteren rehber niteliğinde setlerdir. Her setin içinde aktivite kitabı, gelişim tablosu, o aya uygun oyun malzemeleri, ebeveyn/çocuk kitapları, hikâyeler, çocuk şarkıları, makaleler ve ayın beslenme keyfi bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından çok profesyonelce hazırlanmış olan bu setler her ay evinize teslim ediliyor.

  2. Ahşap oyuncaklar: Ahşap oyuncakların çocuk zekâsının gelişimi açısından yeri tartışılamaz. Çok teknolojik ve albenisi olan oyuncaklar yerine çok daha basit, ancak kullanışlı olan ahşap oyuncakların gelişim için daha verimli olduğu kanısındayım. Piramigo.com’da çocuklar için pek çok farklı ahşap oyuncağa denk geldim ve bayıldım! İnce motor becerilerini destekleyen boncuk sıralama ve eşleme tablosu, ahşap parmak kukla tiyatrosu, ağaca meyve dizme oyunu gibi farklı ve çok tatlı oyuncakların olduğu bu siteye muhakkak bir göz gezdirin derim.

  3. Lego Duplo: Öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen Lego Duplo setleri, çocukların ince motor becerilerini geliştirmekten sayı saymayı öğrenmeye ve hikâyeler anlatmaya kadar pek çok yeteneği geliştiriyor. Bu set ile çocuklara nesnelerin 3 boyutlu olarak nasıl algılanacağını, şekilleri, sayıları ve renkleri öğretebilirsiniz. Çocuklar ilgi çekici hayvan, tren ve araba figürleri ile saatlerce kaliteli zaman geçirebilir.

1 view0 comments

Recent Posts

See All

Grup Terapisi Başlıyor

“Hayatımda hemen hemen her şey yolunda gidiyor ama yine de mutsuzum.” “Hiçbir şeyden eskisi kadar keyif alamıyorum.” “Kendimi çoğu kez iş yerinde/okulda kapana kısılmış hissediyorum.” “Kendimi bir şey

Okullar açılıyor!

Yaz tatili bitti! Hem veliler, hem çocuklar bir yandan heyecanlı, bir yandan da kaygılı. Hele ki ilkokul 1’e başlayacak olan çocuklarda ayrı bir heyecan söz konusu. Tatil rehavetinden çıkıp derslere o

© 2020 İpek Kerestecioğlu